Harry Kane

 
 
Post cover
Image courtesy of "Sporten.com"
Ber Haaland lære av Harry Kane

Haalands Premier League-sesong er allerede historisk, der 22-åringen står med 25 scoringer på 20 kamper. Pep Guardiola anbefaler likevel sin toppscorer om å ...


Så mens «fotballeksperter» begynner å slenge ut med at Haaland ikke får nok muligheter hos City og at han kan ha valgt feil klubb, minner Guardiola oss på at nordmannen ikke er i nærheten av å være ferdig utlært. Han (Kane) har viljen til å tenke på han kan gjøre det bedre… -Jeg er sikker på at han kan se på Harry Kane..
show more
Post cover
Image courtesy of "ABC Nyheter"
Harry Kane ble mestscorende for Tottenham gjennom tidene – slo Haalands City 1-0

Harry Kane scoret sitt 267. Tottenham-mål og ble klubbens mestscorende gjennom tidene da London-klubben slo Manchester City 1-0 i Premier League søndag.


Med assistent Cristian Stellini på sidelinjen fikk han noe å juble for i sykesengen. Han har vært gjennom en operasjon for betennelse i galleblæren. Etter det møtes City og Arsenal for første gang i ligasammenheng denne sesongen. Han var til tider svært anonym i søndagens oppgjør. Begge lagene foran har imidlertid én kamp til gode på de hvitkledde. Pierre-Emile Højbjerg snappet ballen og fant Kane, som fra kloss hold satte ballen i mål.
show more
Post cover
Image courtesy of "Nettavisen"
Kane ble historisk, Haaland anonym i City-tap: – Det er surrealistisk

Harry Kane scoret sitt 267. Tottenham-mål og ble klubbens mestscorende gjennom tidene da de hvitkledde slo Manchester City 1-0 i Premier League søndag.


Med assistent Cristian Stellini på sidelinjen fikk han noe å juble for i sykesengen. Etter det møtes City og Arsenal for første gang i ligasammenheng denne sesongen. Han har vært gjennom en operasjon for betennelse i galleblæren. Han var til tider svært anonym i søndagens oppgjør. Begge lagene foran har imidlertid én kamp til gode på de hvitkledde. Pierre-Emile Højbjerg snappet ballen og fant Kane, som fra kloss hold satte ballen i mål.
show more
Post cover
Image courtesy of "NRK"
Ekspert etter Haaland-nedtur: – Han kan ha valgt feil klubb

Med sitt 200. Premier League-mål skrev Harry Kane klubbhistorie og ble avgjørende da Tottenham seiret mot Manchester City. Erling Braut Haaland fikk en tung ...


City fikk mer tak på kampen utover i omgangen og hadde en gigantisk mulighet til å utligne rett før pause. City klarte ikke å utnytte at de var én mann mer, og går på et bittert tap i gullkampen. Dansken dyttet ballen videre til en umarkert Kane, som var sikker og førte vertene opp i 1–0. Jeg kommer aldri til å glemme det øyeblikket, sa Kane til Sky Sports etter kampen. Plutselig, når vi ikke vinner og han ikke scorer, så spør folk om det er et problem og om vi spiller bedre uten han. – Det er vanskelig å sette ord på det.
show more
Post cover
Image courtesy of "TV 2"
Haaland satt i skyggen av Kane: - Blir ignorert

Manchester City kunne tatt innpå Arsenal i tittelkampen, men borte mot Tottenham søndag tapte de 0-1 etter mål av Harry Kane. Med sin 267. scoring for Tottenham ...


Tottenham ligger på femteplass med ett poeng mindre enn Newcastle på plassen foran. Pierre-Emile Højbjerg hugget til og serverte Kane, som satte inn 1-0 bak Ederson. Kanes scoring kom kvarteret inn i oppgjøret. Ingen har klaget når han har scoret og vunnet. Det er unikt, sier Walker til Sky Sports, før han fortsetter: – Det er et magisk øyeblikk.
show more
Post cover
Image courtesy of "VG Nå"
Historiske Kane senket Haaland og City: – Surrealistisk

(Tottenham - Manchester City 1–0) Manchester City hadde aldri scoret på Tottenham Hotspur Stadium, og anført av en Harry Kane på rekordjakt påførte Spurs de ...


Det finnes ikke en bedre plass å gjøre det på enn her foran fansen og familien, sier Kane i et intervju ute på banen etter kampslutt. Men Kane har brukt to kamper færre på å nå 200 scoringer sammenlignet med Shearer. Dermed fikk Tottenham sin revansje etter å ha tapt 2–4 mot Det er superspissens 17 ligamål denne sesongen og nummer 200 i Premier League. – Det å stå her med denne rekorden er fantastisk, og jeg har mange flere år igjen på toppnivå, så det skal bli flere scoringer, sier Kane til Sky Sports. [Harry Kane](https://www.vg.no/tag/harry-kane) nå har oppnådd og som gjør 29-åringen til tidenes toppscorer i Tottenham (alle turneringer) etter å ha delt rekorden med Jimmy Greaves.
show more