Manchester City

 
 
Post cover
Image courtesy of "Nettavisen"
Manchester City under etterforskning av Premier League

Klubben skal granskes for over 100 påståtte regelbrudd, og risikerer å bli kastet ut av ligaen.


Les også: Vi ser frem til at denne saken legges til hvile en gang for alle. Granskningen skal ha pågått i over fire år, siden desember 2018.


Post cover
Image courtesy of "NRK"
Ekspert etter Haaland-nedtur: – Han kan ha valgt feil klubb

Med sitt 200. Premier League-mål skrev Harry Kane klubbhistorie og ble avgjørende da Tottenham seiret mot Manchester City. Erling Braut Haaland fikk en tung ...


City fikk mer tak på kampen utover i omgangen og hadde en gigantisk mulighet til å utligne rett før pause. City klarte ikke å utnytte at de var én mann mer, og går på et bittert tap i gullkampen. Dansken dyttet ballen videre til en umarkert Kane, som var sikker og førte vertene opp i 1–0. Jeg kommer aldri til å glemme det øyeblikket, sa Kane til Sky Sports etter kampen. Plutselig, når vi ikke vinner og han ikke scorer, så spør folk om det er et problem og om vi spiller bedre uten han. – Det er vanskelig å sette ord på det.
show more
Post cover
Image courtesy of "www.dn.no"
Manchester City anklages for omfattende brudd på finansielle spilleregler

Vi er overrasket over anklagene, sier klubben i en uttalelse.


En viktig årsak til at også Premier League har brukt så mange år på å etterforske Manchester City, er at klubben har nektet å utlevere dokumenter og på andre måter har forsøkt å gjøre etterforskningen vanskelig. Nordmannen Erling Braut Haaland er i dag toppscorer både i Manchester City og i Premier League. Siden etterforskningen begynte i desember 2018 har Manchester City vunnet Premier League tre av fire ganger. Investeringene i ny infrastruktur og noen av verdens dyreste spillere har gjort at klubben på rekordtid gikk fra å være en middels stor klubb, til å bli den rikeste og mest suksessrike klubben i engelsk og europeisk fotball. Ifølge Premier League skal Manchester City har brutt regler om såkalt Financial Fair Play (FFP) hver eneste sesong siden 2009, året etter at klubben ble kjøpt opp av Abu Dhabi United Group. Klubben anket avgjørelsen til Cas, den internasjonale voldgiftsdomstolen for sport, som holder til i Sveits.
show more
Post cover
Image courtesy of "ABC Nyheter"
Harry Kane ble mestscorende for Tottenham gjennom tidene – slo Haalands City 1-0

Harry Kane scoret sitt 267. Tottenham-mål og ble klubbens mestscorende gjennom tidene da London-klubben slo Manchester City 1-0 i Premier League søndag.


Med assistent Cristian Stellini på sidelinjen fikk han noe å juble for i sykesengen. Han har vært gjennom en operasjon for betennelse i galleblæren. Etter det møtes City og Arsenal for første gang i ligasammenheng denne sesongen. Han var til tider svært anonym i søndagens oppgjør. Begge lagene foran har imidlertid én kamp til gode på de hvitkledde. Pierre-Emile Højbjerg snappet ballen og fant Kane, som fra kloss hold satte ballen i mål.
show more
Post cover
Image courtesy of "dagbladet.no"
- Kan ha valgt feil klubb

Sky Sports-ekspert Jamie Carragher tror Erling Braut Haaland (22) kan ha valgt feil klubb. Makker Micah Richard ler bort påstanden.


Det ser kanskje ikke like fint ut. - De er bare annerledes, vi får se på slutten av sesongen. Jeg tror ikke vi får sett det beste av ham. - Det er mye lettere å kontre mot dem. - City har scoret akkurat like mange mål som uten ham. Richards er imidlertid enig med Carragher at City er et annerledes lag, men han mener ikke at de har blitt noe verre.
show more
Post cover
Image courtesy of "Nettavisen"
Kane ble historisk, Haaland anonym i City-tap: – Det er surrealistisk

Harry Kane scoret sitt 267. Tottenham-mål da han sendte London-klubben i ledelsen i hjemmekampen mot Manchester City i Premier League søndag.


Med assistent Cristian Stellini på sidelinjen fikk han noe å juble for i sykesengen. Etter det møtes City og Arsenal for første gang i ligasammenheng denne sesongen. Han har vært gjennom en operasjon for betennelse i galleblæren. Han var til tider svært anonym i søndagens oppgjør. Begge lagene foran har imidlertid én kamp til gode på de hvitkledde. Pierre-Emile Højbjerg snappet ballen og fant Kane, som fra kloss hold satte ballen i mål.
show more
Post cover
Image courtesy of "Nettavisen"
Carragher med oppsiktsvekkende Haaland-påstand

Den norske landslagsspissen måtte gå målløs av banen da Manchester City søndag ble slått 0-1 borte mot Tottenham. Nordmannen kan imidlertid vise til 25 ...


Vi får ikke sett den kraften, hurtigheten og tempoet. Jeg forstår det på grunn av måten Manchester City spiller på, forklarer Carragher. Les også: Det jeg sier er at vi av ham, som en av verdens beste spillere, bare får sett 60-70 prosent.


Post cover
Image courtesy of "Dagsavisen"
City etterforskes for over 100 regelbrudd – kan bli fratatt poeng og titler

Ifølge britiske medier etterforskes Manchester City for brudd på de finansielle spillereglene i perioden 2009 til 2018.


Dette er det for tidlig å si noe om. En mulig konsekvens av regelbruddene kan være poengtrekk og bøter. De skriver videre at klubben ser fram til gjennomgangen av saken. [ De kan også bli fratatt Premier League-titlene i perioden. Manchester City beskyldes for at de ikke har gitt riktig opplysninger om blant annet sponsorinntekter.
show more
Post cover
Image courtesy of "ABC Nyheter"
Harry Kane ble mestscorende for Tottenham gjennom tidene – slo Haalands City 1-0

Harry Kane scoret sitt 267. Tottenham-mål da han sendte London-klubben i ledelsen i hjemmekampen mot Manchester City i Premier League søndag.


Med assistent Cristian Stellini på sidelinjen fikk han noe å juble for i sykesengen. Han har vært gjennom en operasjon for betennelse i galleblæren. Etter det møtes City og Arsenal for første gang i ligasammenheng denne sesongen. Han var til tider svært anonym i søndagens oppgjør. Begge lagene foran har imidlertid én kamp til gode på de hvitkledde. Pierre-Emile Højbjerg snappet ballen og fant Kane, som fra kloss hold satte ballen i mål.
show more
Post cover
Image courtesy of "dagbladet.no"
Aldri skjedd før

Erling Braut Haaland og Manchester City gikk på nok et tap for Tottenham i Nord-London. Nordmannen forsvares til tross for å ikke ha kommet til skudd.


21 5 6 32 10 2 +/- Det ble høydramatisk på tampen da hissige Romero ble sendt av etter å ha fått sitt andre gule for kvelden, men selv ikke mot 10 menn klarte City å vinne utlikningen. Begge lagene kontret fram og tilbake og sjansene kom på løpende bånd. Rodrigo Bentancur fikk blant annet gult kort for en sein takling på Rico Lewis. Med målet skriver han seg inn som tidenes toppscorer for London-klubben. mål i Tottenham-drakta, og 200.
show more
Post cover
Image courtesy of "Nettavisen"
Kane ble historisk, Haaland anonym i City-tap: – Det er surrealistisk

Harry Kane scoret sitt 267. Tottenham-mål og ble klubbens mestscorende gjennom tidene da de hvitkledde slo Manchester City 1-0 i Premier League søndag.


Med assistent Cristian Stellini på sidelinjen fikk han noe å juble for i sykesengen. Etter det møtes City og Arsenal for første gang i ligasammenheng denne sesongen. Han har vært gjennom en operasjon for betennelse i galleblæren. Han var til tider svært anonym i søndagens oppgjør. Begge lagene foran har imidlertid én kamp til gode på de hvitkledde. Pierre-Emile Højbjerg snappet ballen og fant Kane, som fra kloss hold satte ballen i mål.
show more
Post cover
Image courtesy of "NRK"
Manchester City etterforskes for en rekke regelbrudd – kan bli fratatt poeng

Saken slår ned som en bombe i England. City mener på sin side at anklagene er grunnløse.


– City har vært ute for dette før og klart å ri av den stormen. – Er det ting som er brutt, så må de få den straffen de skal ha. Manchester City har siden august 2008 hatt Sjeik Mansour som majoritetseier. – Manchester City er overrasket over anklagene om brudd på Premier League-regelverket, spesielt med tanke på det omfattende materialet som EPL har fått tilgang til. – Hvis City kommer seg unna dette, så mister man alle illusjoner om at man kan hindre pengemaktens utfoldelse. Veldig ofte så ser man at slike eksempler går seg til og at man klarer å vri seg unna. En kommisjon vil nå bli nedsatt for å behandle saken. Saltvedt er klar på at han ikke tror City vil bli suspendert eller at det vil anbefales å kaste klubben ut av Premier League. Da vil helt sikkert være andre som skjelver i buksene, sier Torp. – Hvis dette viser seg å være en realitet, så er det så omfattende og over så lang tid at det viser at de ikke har tatt noen regler på alvor, sier Saltvedt. – Det kan jo hende at Premier League har mer å slå i bordet med enn det Uefa hadde, men ut fra det jeg har lest så langt, dreier det seg om mye av det samme, sier Nordhaug. – Det vil forundre meg om de går til det skrittet å kaste ut en klubb fra ligaen, jeg tror heller de heller vil falle ned på en av de andre sanksjonsmulighetene, sier Nordhaug til NRK.
show more
Post cover
Image courtesy of "Aftenposten"
Manchester City tiltalt for Financial Fair Play-regelbrudd

Premier League bekrefter at Manchester City er tiltalt for en rekke regelbrudd, blant annet på Financial Fair Play. Klubben risikerer å bli kastet ut av ...


– Manchester City har brutt en ganske omfattende og lang rekke med regler, og det over flere år. Jeg tipper vi vil se en form for straff som sørger for at City blir satt på plass etter alle disse årene, sier Nordhaug. – Det er nesten ikke mulig å forestille seg hvor dramatisk en utestengelse vil være. Det mener jeg faktisk er alfa og omega for fremtiden til Premier League slik vi kjenner den, sier Alsaker. Det blir spennende å se hva som skjer nå, sier Alsaker. – Det er viktig at det finnes institusjoner som har en autoritet og myndighet over en veldig pengesterk liga.
show more
Post cover
Image courtesy of "Dagsavisen"
Kane ble historisk, Haaland anonym i City-tap: – Det er surrealistisk

Harry Kane scoret sitt 267. Tottenham-mål og ble klubbens mestscorende gjennom tidene da de hvitkledde slo Manchester City 1-0 i Premier League søndag.


Med assistent Cristian Stellini på sidelinjen fikk han noe å juble for i sykesengen. Etter det møtes City og Arsenal for første gang i ligasammenheng denne sesongen. Han har vært gjennom en operasjon for betennelse i galleblæren. Begge lagene foran har imidlertid én kamp til gode på de hvitkledde. De har spilt fem kamper der siden den gang. Pierre-Emile Højbjerg snappet ballen og fant Kane, som fra kloss hold satte ballen i mål.
show more
Post cover
Image courtesy of "NRK"
Ekspert etter Haaland-nedtur: – Han kan ha valgt feil klubb

Med sitt 200. Premier League-mål skrev Harry Kane klubbhistorie og ble avgjørende da Tottenham seiret mot Manchester City. Erling Braut Haaland gikk målløs ...


City fikk mer tak på kampen utover i omgangen og hadde en gigantisk mulighet til å utligne rett før pause. City klarte ikke å utnytte at de var én mann mer, og går på et bittert tap i gullkampen. Dansken dyttet ballen videre til en umarkert Kane, som var sikker og førte vertene opp i 1–0. Jeg kommer aldri til å glemme det øyeblikket, sa Kane til Sky Sports etter kampen. Plutselig, når vi ikke vinner og han ikke scorer, så spør folk om det er et problem og om vi spiller bedre uten han. – Det er vanskelig å sette ord på det.
show more
Post cover
Image courtesy of "TV 2"
Haaland satt i skyggen av Kane: - Blir ignorert

Manchester City kunne tatt innpå Arsenal i tittelkampen, men borte mot Tottenham søndag tapte de 0-1 etter mål av Harry Kane. Med sin 267. scoring for Tottenham ...


Tottenham ligger på femteplass med ett poeng mindre enn Newcastle på plassen foran. Pierre-Emile Højbjerg hugget til og serverte Kane, som satte inn 1-0 bak Ederson. Kanes scoring kom kvarteret inn i oppgjøret. Ingen har klaget når han har scoret og vunnet. Det er unikt, sier Walker til Sky Sports, før han fortsetter: – Det er et magisk øyeblikk.
show more
Post cover
Image courtesy of "dagbladet.no"
Aldri skjedd før

Erling Braut Haaland og Manchester City gikk på nok et tap for Tottenham i Nord-London. Nordmannen forsvares likevel.


21 5 6 32 10 2 +/- Det ble høydramatisk på tampen da hissige Romero ble sendt av etter å ha fått sitt andre gule for kvelden, men selv ikke mot 10 menn klarte City å vinne utlikningen. Begge lagene kontret fram og tilbake og sjansene kom på løpende bånd. Rodrigo Bentancur fikk blant annet gult kort for en sein takling på Rico Lewis. Med målet skriver han seg inn som tidenes toppscorer for London-klubben. mål i Tottenham-drakta, og 200.
show more
Post cover
Image courtesy of "NRK"
Ekspert etter Haaland-nedtur: – Han kan ha valgt feil klubb

Med sitt 200. Premier League-mål skrev Harry Kane klubbhistorie og ble avgjørende da Tottenham seiret mot Manchester City. Erling Braut Haaland fikk en tung dag på jobben og ble « ...


City fikk mer tak på kampen utover i omgangen og hadde en gigantisk mulighet til å utligne rett før pause. City klarte ikke å utnytte at de var én mann mer, og går på et bittert tap i gullkampen. Dansken dyttet ballen videre til en umarkert Kane, som var sikker og førte vertene opp i 1–0. Jeg kommer aldri til å glemme det øyeblikket, sa Kane til Sky Sports etter kampen. Plutselig, når vi ikke vinner og han ikke scorer, så spør folk om det er et problem og om vi spiller bedre uten han. – Det er vanskelig å sette ord på det.
show more
Post cover
Image courtesy of "Nettavisen"
Kane ble historisk, Haaland anonym i City-tap: – Det er surrealistisk

Harry Kane scoret sitt 267. Tottenham-mål og ble klubbens mestscorende gjennom tidene da de hvitkledde slo Manchester City 1-0 i Premier League søndag.


Med assistent Cristian Stellini på sidelinjen fikk han noe å juble for i sykesengen. Etter det møtes City og Arsenal for første gang i ligasammenheng denne sesongen. Han har vært gjennom en operasjon for betennelse i galleblæren. Han var til tider svært anonym i søndagens oppgjør. Begge lagene foran har imidlertid én kamp til gode på de hvitkledde. Pierre-Emile Højbjerg snappet ballen og fant Kane, som fra kloss hold satte ballen i mål.
show more
Post cover
Image courtesy of "VG Nå"
Manchester City tiltalt for Financial Fair Play-regelbrudd

Premier League bekrefter at Manchester City er tiltalt for en rekke regelbrudd, blant annet på Financial Fair Play. Klubben risikerer å bli kastet ut av ...


3 Jeg tipper vi vil se en form for straff som sørger for at City blir satt på plass etter alle disse årene, sier Nordhaug. – Manchester City har brutt en ganske omfattende og lang rekke med regler, og det over flere år. – Det er nesten ikke mulig å forestille seg hvor dramatisk en utestengelse vil være. Det blir spennende å se hva som skjer nå, sier Alsaker. Det mener jeg faktisk er alfa og omega for fremtiden til Premier League slik vi kjenner den, sier Alsaker.
show more
Post cover
Image courtesy of "ABC Nyheter"
Etterforskes: Risikerer å bli utestengt fra ligaen

Ifølge britiske medier etterforskes Manchester City for brudd på de finansielle spillereglene i perioden 2009 til 2018.


Ifølge The Times er det også en mulighet for at laget utestenges fra ligaen. Dette er det for tidlig å si noe om. Manchester City beskyldes for at de ikke har gitt riktig opplysninger om blant annet sponsorinntekter. De skriver videre at klubben ser fram til gjennomgangen av saken. – Manchester City FC er overrasket over de påståtte bruddene på Premier League-reglementet, spesielt gitt det omfattende engasjementet og den enorme mengden av detaljert materiale som EPL har fått, står det på Manchester Citys [The Athletics](https://theathletic.com/4159396/2023/02/06/manchester-city-premier-league-finances/) er blant dem som skriver at Premier League-organisasjonen (PL) har bedt en uavhengig kommisjon om å se på saken.
show more
Post cover
Image courtesy of "TV 2"
Premier League: Manchester City under etterforskning

Manchester City etterforskes for flere brudd på de finansielle spillereglene. Klubben uttaler at de er overrasket over anklagene.


Jeg kan ikke se at Haaland blir med ned en divisjon, og heller ikke at han spiller for City uten Champions League. – Men hvis det blir poengtrekk og sånne ting, som for eksempel Juventus som ble trukket 15 poeng, så vil nok Haaland bli påvirket. Men vi vet at Premier League anklager City for 100 brudd på ulike økonomiske regler, og at det har skjedd over ni sesonger, sier hun til TV 2, og legger til: – Det kommer jo an på kommisjonens konklusjon. De bekrefter at de har levert anklager mot Manchester City om en rekke økonomiske regelbrudd til en egen kommisjon. Når det skjer vet vi ikke, sier Finstad Berg.
show more
Post cover
Image courtesy of "VG Nå"
Historiske Kane senket Haaland og City: – Surrealistisk

(Tottenham - Manchester City 1–0) Manchester City hadde aldri scoret på Tottenham Hotspur Stadium, og anført av en Harry Kane på rekordjakt påførte Spurs de ...


Det finnes ikke en bedre plass å gjøre det på enn her foran fansen og familien, sier Kane i et intervju ute på banen etter kampslutt. Men Kane har brukt to kamper færre på å nå 200 scoringer sammenlignet med Shearer. Dermed fikk Tottenham sin revansje etter å ha tapt 2–4 mot Det er superspissens 17 ligamål denne sesongen og nummer 200 i Premier League. – Det å stå her med denne rekorden er fantastisk, og jeg har mange flere år igjen på toppnivå, så det skal bli flere scoringer, sier Kane til Sky Sports. [Harry Kane](https://www.vg.no/tag/harry-kane) nå har oppnådd og som gjør 29-åringen til tidenes toppscorer i Tottenham (alle turneringer) etter å ha delt rekorden med Jimmy Greaves.
show more